Jakie znaczenie praktyczne mają czakry dla naszego zdrowia?

Jakie znaczenie praktyczne mają czakry dla naszego zdrowia?

Otóż czakry są narządami systemu energii subtelnej. Przejmują one z otoczenia dokładnie te energie, które odpowiadają ich własnej częstotliwości. Różne czakry przyjmują więc – a także emitują – różne energie, są zatem odpowiedzialne za ich brak lub nadmiar. Przez czakry oddajemy nadwyżki energii życiowej bądź uzupełniamy jej deficyt. Wymiana energii z otoczeniem

ma duże znaczenie dla naszego zdrowia, ponieważ jest ono zagrożone tak w razie nadmiaru, jak i niedoboru energii. Czakry są najprawdopodobniej miejscem przekazywania uzdra-wiających drgań, a także być może kanałami, przez które człowiek może pozytywnie lub negatywnie wpływać na sytuacje, a nawet na materię nieożywioną.

Warunkiem niezakłóconej, harmonijnej wymiany energii z oto-czeniem, co jest równoznaczne z pełnią zdrowia, jest otwarcie i zrównoważenie czakr. Zwykle jednak któraś z czakr (a naj-częściej jednak kilka) jest zablokowana, uniemożliwiając nam np. otwartość wobec innych. Taki stan może być skutkiem świadomych działań (nieufność, pragnienie odgrodzenia się od innych, poczucie wyższości), blokady emocjonalnej lub np. długo przeżywanego lęku, wywołującego jakby kurczenie się naszej osobowości. Jak wcześniej wspomniałam, blokady psy-chiczne mogą wywołać różne dolegliwości somatyczne, w tym i bóle głowy.

sfe Co można zrobić? Aby odzyskać zdrowie, uwolnić się nie tylko od migreny i bólów głowy, ale i od innych dolegliwości (zwłaszcza psychosomatycznych), należy otworzyć zablokowa-ne czakry. Tylko człowiek o otwartych czakrach jest naprawdę zdrowy i żyje w harmonii ze światem. O tym, która z czakr jest zablokowana, można się przekonać np. za pomocą testu kine- zjologicznego (-> str. 68). Ponieważ jednak jest to dość trudne, radzę zwrócić się w tej sprawie do terapeuty.

Zablokowaną czakrę można zaktywizować za pomocą chroma- toterapii (-» str. 100) lub nosząc przy sobie odpowiednio dob-rany kamień szlachetny: Pierwsza czakra(fundament, korzeń, podpora): ognis-ta czerwień

One Response to “Jakie znaczenie praktyczne mają czakry dla naszego zdrowia?”

Leave a Reply

Sponsorowane WWW
Kategorie Blogu
Sponsorowane WWW