Światło o barwie niebieskiej rozluźnia kurcze mięśni

Światło o barwie niebieskiej rozluźnia kurcze mięśni

podłożu nerwowym, pomaga też obniżyć ciśnienie krwi. Kolor niebieski działa odprężająco i uspokajająco, pomagając m.in. przy bezsenności i w bólach głowy o podłożu nerwicowym. Pomaga też uwolnić się od nałogów, np.: lekomanii, uzależ-nienia alkoholowego, narkotykowego czy nikotynowego. Kolor ten jest zalecany przede wszystkim ludziom stale zaczerwienio-nym i zgrzanym, którzy intensywnie się pocą.

Światłem o barwie żółtej można wzmóc procesy od-truwania organizmu przez wątrobę, podnieść ciśnienie krwi pobudzić wszystkie osłabione funkcje organizmu. Żółty kolor jest dobry przy bólach głowy, przemęczeniu, braku energii i chęci do życia oraz przy ogólnie złym samopoczuciu.

Zielone światło likwiduje blokady i spiętrzenia rozmaitych substancji (np. żółci lub chłonki), które mogą spowodować ból głowy. Likwiduje też huśtawkę nastrojów u ludzi niecierpliwych i niezadowolonych. Naświetlanie światłem o barwie zielonej pomaga więc w stanach rozdrażnienia i przy niektórych bólach głowy.

Światło pomarańczowe jest używane w chromatoterapii do pobudzenia trawienia, pomaga więc na bóle głowy mające związek z trawieniem lub zatruciem naszego środowiska natura-lnego. Pomaga również na bóle głowy, którym towarzyszą brak odwagi, rozpacz i depresja.

Światło fioletowe jest używane dla oczyszczenia we-wnętrznego. Jest bardzo pomocne, gdy pragniemy wyrównać aktywność obu półkul mózgowych lub Jeczyć zaburzenia psychi-czne. Fiolet pomaga likwidować bóle głowy “wynikające z prze-pracowania jednej jednostronnie obciążonej półkuli mózgowej.

Leave a Reply

Sponsorowane WWW
Kategorie Blogu
Sponsorowane WWW